HEXAGONALNY ŁAD – STREFA MŁODYCH W LEGNICKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Projektując strefę młodych w LBP stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia przestrzeni atrakcyjnej wizualnie dla młodego czytelnika. Ponieważ biblioteka jest miejscem co raz rzadziej odwiedzanym przez nastolatków, jej wnętrze miało stanowić atrakcyjny element przyciągający. Postawiliśmy na zabawę formą – aby wyjść poza tradycyjne i powszechnie stosowane kształty. Stąd w pomieszczeniu bibliotecznym zabawa hexagonami i nieregularnościami. Sześciokątny jest stół multimedialny i wiszące nad nim oświetlenie, hexagonalne są siedziska i stoliki oraz regały na książki i sprzęty multimedialne. Biurka również uciekają tradycyjnym formom odcinając się nieregularną linią na tle szarej ściany.

Ze względu na zabytkowy charakter biblioteki, kolorystyka pomieszczenia pozostała dosyć ascetyczna. Szarości, biel i czerń uzupełnia jedynie pomarańczowy akcent. Pomarańczowe są siedziska – pufy i krzesła, a także oświetlenie ścienne, które dopełnia całości. Kolorowy pas na ścianie oddziela strefę pracy od przestrzeni przeznaczonej na książki i multimedialne galerie.

W wyposażeniu, które w całości zaprojektowane zostało na potrzeby biblioteki, udało się przemycić dwa designerskie produkty – włoskie krzesło Arper Saya wykonane ze sklejki dębowej oraz ikonę skandynawskiego wzornictwa – kinkiety Birdy Wall firmy Northern Lighting.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Inwestor: Legnicka Biblioteka Publiczna
Przedmiot projektu: strefa młodych w LBP
Lokalizacja: ul. Piastowska 22, Legnica
Metraż powierzchni projektowanej: 30m2
Ukończenie projektu: styczeń 2016
Realizacja projektu: wrzesień 2016
Zakres prac: koncepcja/ projekt wnętrz/ projekt wykonawczy/ projekt mebli/ specyfikacja materiałowa
Styl: nowoczesny
Wizualizacje: Formacja Projekt