ODWAŻNIE I GLAMOUR

Metamorfoza wnętrz willi miejskiej zakładała przemianę monochromatycznych wnętrz urządzonych w klasycznych brązach i beżach w pomieszczenia eleganckie i pełne życia. Właściciele zdecydowali się na styl glamour, pozwalając również na wymianę niektórych elementów wyposażenia.

Tonący do tej pory w brązach dom nabrał nowych, odważnych barw – wszak glamour to styl wielkiego miasta, który kocha kolorystykę daleką od natury. Mocne akcenty oscylują wokół fioletów i różu, ale równoważą je delikatne szarości, beże i brązy drewnianych elementów.

Salon zyskał szyku dzięki zastosowaniu stylowych i eleganckich elementów wyposażenia i dekoracji. Metalowe kinkiety wymieniono na czarne, zgrabne abażury od Azzardo. Kremowe kanapy zastąpiły skórzane Chesterfieldy. Nad stołem w jadalni króluje imponujący kryształowy żyrandol, którego uzupełnieniem są krzesła w stylu ludwikowskim, ale obite nowoczesnym granatowym welurem. Surowe do tej pory słupy nabrały nowego charakteru przez pokrycie ich drewnem orzechowym. To samo drewno wybrano na stół jadalniany i biegnące nieopodal schody. Metalową poręcz schodów zastąpiono drewnianą, którą wypełniają secesyjne, złote zdobienia.

Ponieważ styl glamour nie obejdzie się bez klasycznych, eleganckich dekoracji dla zrównoważenia błyskotliwych elementów wnętrza, wybrano stonowane tapety w pasy satynowo-matowe, na tle których wyeksponowano białą galerię zdjęć.

Glamour jest także toaleta, w której zwykłą umywalkę zastąpiono piękną ceramiczną konsolką od Globo, a ścianę zdobi połyskliwa mozaika Sicis. W pokoju kominkowym postawiono zaś na mocne akcenty kolorystyczne, eleganckie oświetlenie i wymieniono okładzinę kominka – na subtelnie zdobione płytki ceramiczne. Całości wyposażenia dopełniają mocne i charakterne obrazy od Ewy Zwarycz.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Inwestor: osoba prywatna
Przedmiot projektu: wnętrza willi miejskiej
Lokalizacja: ul. Słowackiego, Legnica
Metraż powierzchni projektowanej: 100 m2
Ukończenie projektu: czerwiec 2013
Realizacja projektu: grudzień 2013
Zakres prac: metamorfoza wnętrz willi miejskiej – koncepcja/projekt/dobór materiałów wykończeniowych i wyposażenia/kosztorys
Styl: eklektyczny/glamour