PIĘKNOŚĆ W STYLU PIN-UP

Holenderski Beauty Parlour to gabinet, który powstał z miłości do pin – up girls – kobiet silnych, zdecydowanych, subtelnie zalotnych i świadomych swojej kobiecości. Po inspiracje sięgnęliśmy do połowy ubiegłego wieku. We wnętrzu dominują charakterystyczne dla tamtej epoki kolory – pastelowe zielenie i biele, podkreślone czerwonymi akcentami i czarnym konturem. Kolorystyka rodem z pin-up’owego makijażu.

Elementy wyposażenia stylizowane są na te z lat 50-tych – barowe hokery wykończone czerwoną skórą, rozłożyste siedzenia w pepitkę, industrialne lampy o mocnym kolorze. Na podłodze obowiązkowa czarno-biała mozaika. Drzwi z kolei zdobią czerwone grochy – jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli pin-up’u. Dziewczęco, subtelnie, kolorowo i z charakterem.

Salon kosmetyczny podzielono na trzy strefy – manicure (dwa stanowiska przy stole), makijaż – stanowiska umiejscowione centralnie z garderobianym lustrem oraz strefę pedicure – na podeście, aby zapewnić komfort kosmetyczce i klientce. Umeblowanie salonu dopełnia recepcja z ekspozycją na kosmetyki, szafa na lakiery oraz część socjalna z kawiarenką.

Inwestor: osoba prywatna

Przedmiot projektu: salon kosmetyczny

Lokalizacja: FF Beauty Parlour, Rotterdam, Holandia

Metraż powierzchni projektowanej: ok. 120 m2

Ukończenie projektu: sierpień 2015

Realizacja projektu: I kwartał 2016

Zakres prac: projekt koncepcyjny wnętrz/projekt umeblowania/projekt wykonawczy

Styl: retro