POCHWAŁA TRADYCJI

Ze względu na zabytkowy charakter pomieszczenia, w projekcie postawiono na kompromis pomiędzy starym a nowym. W pomieszczeniu zachowano oryginalną podłogę oraz stiukowe pilastry i kominek, zrezygnowano natomiast z pseudo kasetonowego sufitu na rzecz wygładzenia przestrzeni i zamontowania sufitu podwieszanego wraz z oświetleniem ledowym. Pozbyto się również wielobarwnej dekoracji między pilastrami i uproszczono wnętrze poprzez zamalowanie przestrzeni międzyplilastrowych na kolor beżowy. Drzwi drewniane wymieniono na szklane firmy Rimadesio o kremowym zabarwieniu i niestandardowych wymiarach 90 x 300 cm. Dzięki temu zabiegowi ujednolicono i rozświetlono dosyć ciemną wcześniej przestrzeń. Kolory dobrano tak, aby nie zakłócały harmonii wnętrza i komponowały się z wielobarwną podłogą oraz mahoniową klatką schodową.

Główną atrakcją holu pozostał kominek, który uproszczono pozbywając się wcześniejszych dekoracji. W miejsce obrazu wiszącego na kominkiem wstawiono lustrzany telewizor firmy Mirror Image. Aby nie przesłonić bogatej, zabytkowej dekoracji w holu umieszczono transparentne umeblowanie. Recepcja projektu Pinuccio Borgonovo wykonana jest ze szkła z metalowymi elementami, a stolik dla oczekujących z przezroczystej pleksi. Dzięki swojej lekkości wyposażenie nie ingeruje w zabytkowy charakter wnętrza, a jednocześnie spełnia wszystkie niezbędne funkcje użytkowe.

Po przeciwległej do kominka stronie zagospodarowano przestrzeń pełniącą rolę poczekalni. Do klasycznego charakteru wnętrza dobrano elegancki zestaw mebli z kolekcji „Barcelona” projektu Mies van der Rohe. Za sprawą połączenia nowoczesnego wzornictwa z klasycznymi formami, udało się dochować zabytkowego charakteru wnętrza, a jednocześnie uprosić i mocno zaktualizować jego wcześniejszą formę.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Koncepcja
Przedmiot projektu: recepcja
Lokalizacja: ul. Kolbego 14, Legnica
Metraż powierzchni projektowanej: 33,5 m2
Ukończenie projektu: maj 2011
Zakres prac: koncepcja/ projekt wnętrz/ specyfikacja materiałowa
Styl: tradycyjny