SOFT LOFT

Mieszkanie, w którym chłód loftowych materiałów wykończeniowych złagodzony został słonecznymi akcentami.

Na życzenie klientki powstał projekt mieszkania o delikatnym loftowym klimacie. Łazienka, choć stosunkowo niewielka i urządzona w typowo industrialnych materiałach (cegła klinkierowa, płytki typu subway, beton), zaprasza do swojego ciepłego wnętrza. Czerwień cegły i orzechowy odcień stolarki przełamują te z pozoru zimne materiały. Całości dopełniają czarne elementy oświetlenia i czarna posadzka wchodząca na Geberit – tu płytki Polaris Negro firmy Durstone. O indywidualnym charakterze tego pomieszczenia decyduje grafika wybrana przez właścicielkę na fronty szafki.

Graficzne elementy pojawiają się również w przedpokoju. Po szarych ścianach wspinają się złote trójkąty, które wędrują aż po sufit – zmieniając kolor na czarny. Ten delikatny element dekoracyjny – możliwy do samodzielnego wykonania – dodaje wnętrzu lekkości, rozświetla je i czyni interesującym.

W strefie dziennej dominują monochromy z żółtym akcentem w odcieniu bahama yellow. Kuchnia o lakierowanych frontach i z kamiennym blatem tworzy zwartą czarno-białą bryłę oddzieloną od salonu industrialnym barkiem na stalowych nogach. Łazienka ukryta została w betonowym monolicie odcinającym się od białego salonu. Loftowy nastrój zawdzięczamy użyciu białej cegły i betonowych płytek w wykończeniu ścian, a także oświetleniu o kształcie zaczerpniętym z przemysłowych hal.

Ścienny regał zaprojektowany na potrzeby klientki swoją modularnością nawiązuje do Bauhaus’owskich form.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Inwestor: osoba prywatna
Przedmiot projektu: mieszkanie prywatne
Lokalizacja: ul. Krzycka 95, Wrocław
Metraż powierzchni projektowanej: 34 m2
Ukończenie projektu: czerwiec 2015
Realizacja projektu: kwiecień 2016
Zakres prac: koncepcja/ projekt wnętrz/ projekt wykonawczy/ projekt mebli/ specyfikacja materiałowa
Styl: nowoczesny/loftowy