KOSMICZNE KINO

Zadaniem projektowym było stworzenie całkowicie nowej jakości architektonicznej dla wnętrz istniejącej już sieci multipleksów Cinema 3D. Myślą przewodnią i główną inspiracją dla projektu był  kosmos i wielowymiarowość – czyli kluczowe elementy identyfikacji wizualnej marki Cinema 3D. Realizując projekt kinowego foyer postawiliśmy na swobodną i kreatywną zabawę kształtami, materiałami i oświetleniem – a wszystko to w obrębie rozumienia pojęcia „kosmos”.

W gorzowskim multipleksie widzowie odnajdą różnorodne nawiązania do kosmosu: te bezpośrednie – sufit imitujący niebo nocą, obraz galaktyki na ścianie, a także pośrednie – podłogę i ściany rozświetlone ledami, krzywizny symbolizujące przejścia pomiędzy poziomami. Zaskakujący okaże się również korytarz – złudzeniem optycznym jakby wprowadzający w ukryty wymiar.

Wszelkie zabiegi projektowe miały prowadzić do tego, aby nic nie wydawało się oczywiste. Ogromne lustro na ścianie w foyer multiplikuje przestrzeń, zaciera granicę pomiędzy realnym i skończonym, a wyobrażonym i dopowiedzianym przez zmysły. Podłoga podzielona na kwadraty świecącymi ledami i wyłożona czarnymi płytki o mocnym połysku stwarza wrażenie nieskończoności, a powtarzalność elementów wprowadza hipnotyzujący rytm – momentami nie wiadomo co jest sufitem, a co podłogą. Granice wyznaczają jedynie długie listwy oświetleniowe oraz siedziska zaprojektowane specjalnie na potrzeby kina.

Te śmiałe, unikatowe rozwiązania skierowane są do młodych i dynamicznych odbiorców, którzy oczekują od odwiedzanych przestrzeni propozycji nowoczesnych i indywidualnych. Ponieważ projekt gorzowskiego kina spotkał się ze sporym entuzjazmem wśród odbiorców na jego podstawie powstają kolejne kina – w Centrum Handlowym Tarnovia w Tarnowie i Galerii Glogovia w Głogowie.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Inwestor: Cinema 3D
Przedmiot projektu: foyer kina wraz z kasami oraz ciągi komunikacyjne
Lokalizacja: Galeria Manhattan, Gorzów Wielkopolski’
Metraż powierzchni projektowanej: 300 m2
Ukończenie projektu: kwiecień 2015
Realizacja projektu: październik 2015
Zakres prac: koncepcja/ projekt wnętrz/ projekt wykonawczy/ projekt elementów wyposażenia/ projekt oświetlenia/specyfikacja materiałowa
Styl: nowoczesny/futurystyczny
Zdjęcia: Przemysław Markowski