AMERYKAŃSKI SEN O ANGIELSKIM WNĘTRZU

Z połączenia dwóch wielkich kultur – tej wyspiarskiej i tej zza oceanu powstał dom – przytulny, elegancki, świeży, wyraz tęsknoty za tradycją i pogoni za nowoczesnym jednocześnie. Salon urządzony w barwach zachodzącego słońca wyróżnia się klasą i szykiem. Harmonia pomieszczenia oparta jest na symetrii – co w praktyce oznacza, że niemal każdy przedmiot ma swojego brata bliźniaka. O nowoczesnej formie salonu decyduje połączenie tradycyjnych materiałów z elementami chromowanymi tak charakterystycznymi dla amerykańskiego glamour. Pośród wzorów królują angielskie pasy i marokańska koniczyna – desenie, które budują pomost pomiędzy klasycznym a nowoczesnym.

Meble w całości wykonane z drewna i malowane na biało nawiązują do klasycznych form angielskiego domu. Zgrabne zabudowy ścian kryją w sobie kominek, schowek na telewizor oraz potężną biblioteczkę – królestwo Pani domu. Kolorystyka została dobrana tak, aby nie przytłaczać – biele i szarości dopełnia brudny róż, ociepla orzechowa podłoga, a akcentują czernie i granaty. Miejscami można się poczuć jak nad morzem – to zasługa Pana domu – miłośnika żeglarskich wypraw. Drewno, element niezbędny i podstawowy w angielskim stylu, dopełnia inny naturalny materiał – marmur Carrara. Znajdziemy go na blatach i schodowych stopniach – szlachetny, delikatny i elegancki stanowi w tym domu o szyku.

Kuchnia to kwintesencja angielskiego smaku. Choć niezbyt przestronna w pierwszej kolejności dba o wygodę przygotowywania. Spora wyspa z licznymi schowkami dopełnia kuchenną zabudowę czyniąc ją pojemną, praktyczną i jednocześnie elegancką. Białe meble uzupełniają czarne detale i biało – czarna posadzka rodem z angielskich rezydencji. Klasyka z nowoczesnym przytupem i marynistycznym akcentem – taki jest dom w podwrocławskich Karwianach.

Inwestor: osoba prywatna
Przedmiot projektu: dom jednorodzinny szeregowy
Lokalizacja: ul. Sosnowa, Karwiany k. Wrocławia
Metraż powierzchni projektowanej: ok. 200 m2
Ukończenie projektu: listopad 2014
Realizacja projektu: 2015-2016
Zakres prac: projekt koncepcyjny wnętrz/projekt umeblowania/projekt wykonawczy/specyfikacja materiałowa wraz z kosztorysem
Styl: nowoczesny angielski