MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Założeniem projektu było stworzenie pomieszczeń dla niewielkich grup słuchaczy: pięcio- maksymalnie dziesięcioosobowych. W salach językowych umieszczono najpotrzebniejsze sprzęty: stoły, krzesła, tablice i regały. Nie ma tu miejsca na przepych i bałagan. Nic nie odciąga uwagi słuchacza od zajęć. Surowy minimalizm urozmaicają jedynie barwne elementy wyposażenia – kolorowe krzesła o różnych rozmiarach i kształtach z oferty Ligne Roset – pastelowe modele Dressy oraz jaskrawe z serii SO Soda Designers.

Na wykończenie ścian zaproponowano beton architektoniczny, który swoją surowością kontrastuje z ciepłym kolorem podłogi. Na uwagę zasługują graficzne powierzchnie, wykonane z żywicy, na których umieszczono słowa i cytaty w różnych językach, nawiązując do charakteru i przeznaczenia sal. Elementarne wyposażenie uzupełnia fikuśny regał projektu Alfredo Häberli i przezroczyste oprawy wiszące Bonbonne.

W projekcie przewidziano możliwość połączenia obu sal lekcyjnych w jedno pomieszczenie. W tym celu zamontowano ściankę przesuwną, której komponenty pochodzą od firmy Rimadesio i stanowią komplet z drzwiami do pomieszczeń tejże marki. Elementy ścianki w zależności od potrzeb można rozsunąć bądź połączyć tworząc dźwiękoszczelną przegrodę. Połączenie sal daje pomieszczenie o wielkości 50,7 m2, które można wykorzystać jako centrum konferencyjne na szkolenia, pokazy multimedialne czy też podróże wirtualne.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Koncepcja
Przedmiot projektu: szkoła językowa
Lokalizacja: ul. Kolbego 14, Legnica
Metraż powierzchni projektowanej: 50 m2
Ukończenie projektu: maj 2011
Zakres prac: koncepcja/ projekt wnętrz/ specyfikacja materiałowa
Styl: nowoczesny/minimalistyczny